Bilgelik İhtiyacı

Bilgelik Neden bir İhtiyaç olmuştur ?

Mutluluk, bir talih raslantısı değildir. İnsanın, memnun olmadığı hayatını değiştirmesi için; kendini dönüştürmesi gerekir.

Bu dönüşüm, bilinçteki dönüşümdür ve onu dışarıdan kimse size veremez ! Bilgeliğe doğru yol alan bir kişi sadece mutluluğun eldesi için yola çıkmış olabilir, ancak bilgeliğin ona getirisi mutluluktan, özgürlükten çok ötedir.i 

Bununla beraber, insan öyle zaaflar içersinde ve öylesine dünyasal değerlerin arasında sıkışıpi  kalmıştır ki; böyle bir potansiyeli olduğuna inanmakta güçlük çekecektir!. Bu potansiyel, Tanrının insan doğasına yerleştirdiği mucizevî bir donanımdır ve ortaya çıkarılmayı bekleyen bir mücevher gibidir. Kendisini keşfederek o mutluluk gücünü ortaya çıkartacak olan; yine kişinin kendisidir !

İnsan bilgelik yolculuğuna çıkmaya mecburdur. Bu ömründe çıkamaz ise bir dahaki ömründe ve illâ ki çıkacaktır. Yoksa huzur ve mutluluğu asla bilemez. Yaradılış, insanı başıboş bırakmaz ve varlığındaki Cenneti bulmayı, sana i€œyaşattığı mutsuzluklai€ mecbur kılar. Yaşanan bu mutsuzluk, seni arayışa yönelttiği için İlahî bir yardımdır.

Bu, i€œkendi ihtişamını keşfedişi€; her başlangıç gibi bilgiyle başlar, ancak i€œbilgelik bilgililik değildiri€! O, kendine özel eğitimi olan bir farkındalık yolculuğudur ki; sizi i€œsebepsiz sevincei€ sokarak, bedenli ya da bedensizken dahi kaybolmayacak Cennete ulaştıracaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights Medya Ekibi