BİR DÖNÜŞÜM OKULU

blglnmda / Bilgelik Hakkında / / 0 Comments / 1 like

İnsan, her an, yaşamına yeni bir bilimsel buluşun, yeni bir teknoloji ürününün girerek onu daha keyifli daha kolay ve rahat yaşatacağına inanıyor ve bu beklentisi de gerçekleşiyor.

Yeni buluşlar, yeni imkanlar, yeni teknoloji bizi ve mutsuz yaşamımızı her gün daha kolaylaştırıyor. Ancak biz hep o huzursuz endişeli, tatminsiz, benzer yaşamdan bir türlü çıkamıyoruz, kurtulamıyoruz.

Bize dışımızdan konfor sunulsa da, huzur, mutluluk ve tatmin sunulamıyor. Çünkü içsel olanın dıştan eldesi mümkün değil ! İç huzuru ve mutluluk; zannettiğimiz gibi dıştaki imkanlarla gelebilen bir şey değil. Daha doğrusu, mutluluk, dıştan temin edilen, elde edilen bir şey değil, fark edilen bir şey !

İnsan, bilimsel ve teknolojik ilerlemeyi kabul ediyor ve her an harika bir ürünü bekliyor. Ama ortaya, bizi değiştirip mutlu, dingin ve huzurlu bir insana dönüştürecek olan “o şeyin” yaşamımıza girebileceğinden o kadar inançsız ve beklentisiziz ki, böyle bir şeyin mümkün olabileceğine bizi hiç kimse ikna edemez gibi geliyor bize.

Zaten hiç kimse, yaşamında görünürde değişiklikler olmadan ve kısa bir sürede, sıkıntılı, endişeli ve karamsar yapısından dönüşerek, mutlu bir insan olabileceğine inanamaz. Kendi Hakikatinin fark edilişi dışında!..

Ama insanlık tarihi kadar eski, bir dönüşüm okulu olan, “Bilgelik” de zaten bunun için vardır. İnsanın dış dünyasında görünürde bir değişim olmadan, mutluluktan uçacağı bir dönüşümdür bilgelik !.. Bu dönüşüm; “insanın mucizesi” olarak tanımlanır.

Bazı zamanlar vardır ki, insanın tüm yaşamındaki en önemli zaman, en büyük fırsattır o !i  Ve beklenmediktir. Bir anda çıkıverir karşısına. Ve o an, eğer içselinde onu heyecanlandıran ve bilmediği bir sebeple çekiliş yaratan o şeye yönelirse, yaşamı o zamandan sonra geri dönüşsüz olarak değişecektir.

Sizlere, yaşamın anlamını sunan ve yaşamınızı anlamlı kılacak olan dönüşüm okullarını duyurmaktayız.

Ve okuduğunuz bu yazı “bir tesadüf” değildir ! Çünkü Yaşam mucizesinde tesadüfler yer almaz !..

Bir cevap yazın