BİR YAZ PAYLAŞIMI

blglnmda / Işık Yazan Yazıları / / 0 Comments / Like this

Bilgelik, Çoğalan Sevgi Yolu, Huzur ve Mutluluğun Yolu…

Kendini, kimliğini, ego duygularıyla algılamakta olan “yanlış kimlikli insan”, diğer yandan içinde kavrama dökülemeyen asıl kimliğini taşır ! “Gerçek”; tariflerle ve kavramlarla anlaşılamayacağından dolayı, insan, O’nunla karşılaşmadığı sürece O’nu bilmesi mümkün değildir.

Diğer yandan, şu dönemde ; ya bir bilinç sıçraması yapacak, ya da gezegensel tehdidin sonuçlarına maruz kalacaktır. Yani bilgelik yoluyla “bilinç dönüşümü”, artık eski yorumlardaki gibi sadece “mutluluk için” değil; mutluluğun ötesinde biri geçiş şartıi haline gelmiştir.

Zor ve badireli bir döneme neredeyse girilmek üzeredir ve insan bu badireler içersindei  değişmeyip kaybolmayacak bir i güvenceyi bulup ona tutunamazsa, zorlu fırtınanın içinde ve hattA ön esintilerinde savrulup gidecektir.

İnsanın normal yaşam zamanlarında güvendiği biçimsel kavramların her birini, gelen fırtına söküp atacaktır. Bu “biçimsel güvenceler” zihinsel olabilen her şeydir. Yani düşünerek çözüm ve çare üretilecek hiçbir enstrumanın olamayacağı sürece girilirken; biçimsel ve kavramsal olmayan İçsel Merkez, insanın tutunabileceği ve savrulmasını önleyebilecek tek ve yegane gerçekliktir.

Önündeki zaman,i İçsel Merkez’in her istenildiğii  ve ihtiyaç duyulduğunda içte adetA kristalize olmuş halini tanıyıp, O’nunla bütünleşip “O merkez olarak” ışıyabileceği uygulamalarla hazırlanabilmeye ancak yetebilecek kadardır !.

Zihinsel yaklaşımla asla algılanamayacak olan ve ancak Bütün’le içselinde birleşerek ışıyacağı coşturucu merkezi bilir ve yaşar hAle gelmek, yegAne hazırlıktır. Başka diğer her şey zaman ve enerji israfıdır.

Merkezini bulmak, onu gerçekleştirmek; içinizdeki 5. Boyuttur. Bu birlik boyutuna, sizi ileride bir durumun, bir “Geçiş” olayının, bir takım yardımcıların geçireceği zannı yanılgıdır. Siz merkezinize sıçramaya ve içsel dönüşümü gerçekleştirmeye niyet ederseniz yardımlar üzerinizde olacaktır !..

İçinize bu ilham, bir dönüşüm arzusu ve sevinci, yeni bir boyutu içinizde keşfetme heyecanı, hiç değilse bunu okurken doluyorsa artık zamanı gelmiş demektir.

 

Haydi arkadaşlar..

Bir cevap yazın