Bilgelik Eğitimleri Tarihçesi

Bilgelik,insanlık tarihi kadar eski, Varoluştan insanın güncel yaşamına kadar insan farkındalığına vei gelişimine,i insanın mutluluğuna esas olan çalışmalardır.

Günümüzde isei Bilgelik,Ekolüni Kurucui düayenii IޞIK YAZANi i tarafından, bilgileri vei deneyimleri ileBilgelik – Mutluluğun Eğitimiolarak aktarılmaktadır.

1989i yılından günümüze kadar İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrumi€™da verileni seminerlerle Bilgelik Eğitimi yaygınlaştırılmıştır.

1989-1990i döneminde İstanbul-Ankara-İzmiri€™de her ay birer defa i€œBilgelik Seminerlerii€ i şeklinde Bilinçlenme çalışmaları düzenlenmiştir.

1990-2005i tarihleri arasında ise seminerler,i İstanbuli€™da, 4 yılda bitirilebilenIޞIK YAZAN‘ın oluşturduğu 80 başlıklı i€œBilgelik Bilincii€ öğretisi olarak, 16 yıl aralıksız sürmüş, seminerlere bu süre içersinde yaklaşık 7000 kişi katılmıştır. Seminerlerin sonunda katılımcılari i€œBilgece Yaşam Sanatıi€nı kazanmıştır.

2012i yılındai Aydın Üniversitesinden gelen teklif ile 16 Mayıs ve 8 Haziran arasında i€œBilgelik Yolu Bilincii€ adıyla hazırladığı, 44 konu başlık 4 Periotlu toplam 132 saatlik bir Eğitim Programı uygulamıştır.

2013i€™ten günümüze i€œUygulamalı Bilgelik Eğitimlerii€İstanbul, İzmir, Bodrum, Ankara ve Antalyai€™da çeşitli merkezlerde yürütülen eğitimlerlei Toplamda 34 çalışmaile halen devam etmektedir.i 

34 çalışmanın ardından Bilgelik Eğitimleri, Yaz aylarında i -1990 yılında bu çalışmalar için Işık Yazan’ın satın aldığı,i İzmir’ini Ödemiş ilçesinde, Bozdağ Subatan Yaylasındaki 24 dönümlük arazisinde-i 4 günlük İçselleştirme çalışmasıi (SATSANGi inzivaları)i ile tamamlanmaktadır.

Bilgelik Eğitimlerinei Katılımi 

1989-2005 yılları arasında

İstanbuli€™da, 4 yılda bitirilebilen 80 başlıklı i€œBilgelik Bilincii€ öğretisine 16 yılda yaklaşıki 7000 kişi katılmıştır.

2013’ten bugüne İnteraktif ޞekilde Yürütüleni Eğitimlerimize Katılanların Sayısı ise 750’ye ulaşmıştır.i  i 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyrights Medya Ekibi